5 úžasných výhod prenatální – těhotenské masáže

25.09.2021

Když hledáte úlevu od bolavých svalů a oteklých kloubů během těhotenství (a věřte nám, že víme, že je to častý jev), podívejte se na masáž! Existuje spousta důvodů, proč byste měla do svého každodenního života zařadit masáž, ať už jde o rychlé masírování nohou od vašeho partnera, nebo o prenatální masáž od profesionála. Nejenže uvolní vaše svaly a budete se cítit úžasně, ale přináší také řadu zdravotních výhod.

Prenatální masáž je masáž celého těla prováděná certifikovaným prenatálním masérkou, která je podobná švédské masáži (jakou můžete zažít v lázních), až na několik úprav s polohou těla, které mohou zajistit bezpečnost a pohodlí pro matku i dítě.
Před rozhodnutím o jakémkoli typu masážní terapie by se ženy měly vždy poradit se svým poskytovatelem prenatální péče o svém zdravotním stavu. 

Pojďme se rovnou ponořit do některých z mnoha výhod prenatální masáže:

1. Snížení otoků

Když vám během těhotenství začnou otékat nohy, chodidla a ruce, je to často způsobeno sníženým krevním oběhem a zvýšeným tlakem na hlavní cévy. Masáž může pomoci stimulovat měkké tkáně, odvést přebytečnou tekutinu a snížit otoky, takže se budete cítit pohodlněji.

2. Zmírnění bolesti dolní části zad

Těhotenská masáž zlepšuje bolesti dolní části zad včetně bolesti sedacího nervu tím, že působí na zatuhlé svaly v postižené oblasti. Těhotenská masáž zvyšuje průtok krve a pomáhá uvolnit napětí, které může být přirozeně vyvoláno těhotenstvím.

3. Zlepšení spánku

Získat kvalitní spánek je s postupujícím těhotenstvím stále těžší. Prenatální masáž uvolňuje nervový systém a uvolňuje hormony dobré nálady. Díky tomu budete uvolněnější a budete moci lépe spát. To je něco, co všichni potřebujeme!

4. Připravte své tělo na porod

Prenatální masáž vám může pomoci ke snadnějšímu porodu, a to nejen proto, že dokáže snížit celkovou úroveň stresu, ale také proto, jak dobře dokáže udržet vaše svaly napjaté a uvolněné před začátkem porodu. Studie ukazují, že ženy, které absolvovaly masáže, měly údajně kratší pobyt v nemocnici, kratší porod a menší výskyt poporodních depresí.

5. Přirozená úleva od bolesti

Prenatální masáž nabízí přirozenou, bezpečnou a bezlékovou alternativu pro úlevu od bolesti. To je výhodné, protože užívání léků je v těhotenství omezeno kvůli bezpečnosti vašeho dítěte. Zvýšený průtok krve do tkání a uvolnění, které vaše tělo zažije během sezení i po něm, mohou výrazně zmírnit mnohé běžné těhotenské potíže.

Jsme rádi, že můžeme nabídnout jak prenatální, tak poporodní a terapeutické masáže s naší kvalifikovanou masérkou a majitelkou salonu v jedné osobě Nuchy Dee.

Zdroj: 5 Awesome Benefits of Prenatal Massage | Celebrate Birth

Více o těhotenské masáži a rezervace v salonu Dee Dee Masáže Praha